О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій здійснив робочий візит до Нової Зеландії

 03-08-2017 14:25 

30-31 липня 2017 р. Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Евген Чолій разом з дружиною Анною здійснив свій перший візит до Окленду і Веллінґтону, Нова Зеландія, щоб представити актуальні українські питання її владним структурам та зміцнити зв’язки з українською громадою.

У рамках візиту Президент СКУ мав зустрічі з керівником Європейського відділу Міністерства закордонних справ і торгівлі Робом Тейлором та депутатом Парламенту і членом Комітету закордонних справ та спікером з глобальних питань Партії Зелених Кеннеді Ґрагамом. Евген Чолій привернув увагу до агресорських дій Російської Федерації в Україні, які є також серйозною загрозою для глобального миру і безпеки, та закликав Нову Зеландію до підтримки України в захисті своєї незалежності і територіальної цілісності. Він також обговорив важливість прийняття Новою Зеландією закону про автономні санкції і введення санкцій проти Російської Федерації та утримання від переговорів про зону вільної торгівлі з Російською Федерацію, поки вона не припинить грубо порушувати свої міжнародні зобов’язання. Президент СКУ подякував Новій Зеландії як співавтору резолюцій ООН щодо порушення прав людини в Криму та щодо захисту критичної інфраструктури від терористичних атак. Рівнож він акцентував, що одночасно з протидією російській гібридній війні Україна реформується, модернізується і поборює корупцію, та спонукав до підтримки її економічного розвитку. Евген Чолій також закликав Нову Зеландію визнати Голодомор 1932-33 рр. геноцидом українського народу.

Крім цього, Президент СКУ разом зі своєю дружиною взяв участь у заході в Парламенті, під час якого місцева українська громада подарувала вишиту карту Нової Зеландії, котра буде там розміщена.

Евген Чолій виступив на зустрічах з українськими громадами Окленду і Веллінґтону, які організували Об’єднання українців Нової Зеландії під проводом Тараса Кліша та Українська громада Веллінґтону на чолі з Ольгою Воробей, під час котрих представив основні пріоритети СКУ, поцікавився особливостями українського громадського життя та закликав до співпраці з СКУ в просуванні українських інтересів.

Президент СКУ також мав окрему зустріч з Головою Об’єднання українців Нової Зеландії Тарасом Клішем та Головою Української громади Веллінґтону Ольгою Воробей, щоб обговорити можливість асоційованого членства їхніх організацій в СКУ та співпрацю над створенням надбудови українських організацій у Новій Зеландії.

Під час зустрічей Президента СКУ супроводжував Голова Об’єднання українців Нової Зеландії Тарас Кіш.

“Подорож до Нової Зеландії допомогла мені більше ознайомитись з громадським життям українців Нової Зеландії та посилити їхні зв’язки зі Світовим Конґресом Українців,” – заявив Президент СКУ Евген Чолій.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.рейтинг: 22
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: