О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Перший заступник Президента СКУ Ярослава Хортяні виступила на парламентських слуханнях в Україні на тему “Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні”

 07-05-2018 09:25 


18 квітня 2018 р. Перший заступник Президента Світового Конґресу Українців (СКУ) Ярослава Хортяні виступила на парламентських слуханнях на тему “Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні”, які пройшли у Верховній Раді України в Києві під головуванням Оксани Сироїд.

Перший заступник Президента привернула увагу до численних фактів української культурної спадщини, які по всьому світу створила і зберігає багатомільйонна українська діаспора та автохтонні українці, серед яких зокрема церкви, релігійні реліквії, етнографічні села, музеї, бібліотеки і архіви. Ярослава Хортяні наголосила на важливості об’єднання зусиль у збереженні цих надбань та навела приклад з діяльності спеціального державного центру Угорщини з охорони культурної спадщини угорського народу за кордоном. Ярослава Хортяні озвучила ініціативу Світової ради культури при СКУ створити у співпраці з Україною електронний реєстр українських культурних цінностей за межами України та поінформувала про майбутній спільний проект СКУ і Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки – Віртуальний музей світового українства.

“Закликаю владні структури України до співпраці зі Світовим Конґресом Українців та об’єднаної навколо нього української діаспори в збереженні української культурної спадщини за межами України та до інформування про неї широкого українського суспільства,” - заявила Ярослава Хортяні.

З відеозаписом виступу Ярослави Хортяні можна ознайомитись ТУТ (починаючи з 1.41 хв.).

Детальніше про парламентські слухання на тему “Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні” можна дізнатися на веб-сайті Верховної Ради України.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ має мережу складових організацій та зв’язків з українцями у 53 країнах. Заснований у 1967 р., СКУ в 2003 р. був визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом.

рейтинг: 27
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: