О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


НАТО не планує на догоду Угорщини припиняти підтримку України - ЗМІ

 26-05-2018 10:56 

Угорський пасквіль під назвою "Ініціатива запустити нову політику НАТО щодо України" не цікавить Альянс і не впливає на його плани.


Північноатлантичний Альянс не збирається залишати Україну без підтримки тільки тому, що так бажає Угорщина

У НАТО немає планів згортати або переглядати підтримку, яку Альянс надає Україні, незважаючи на лист, який уряд Угорщини спрямував до генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, передає Deutsche Welle із посиланням на джерело з апарату Альянсу.

"НАТО надає сильну політичну і практичну підтримку Україні, і немає планів щось змінювати в цьому", - зазначило джерело.

Щодо змісту листа угорського уряду представник НАТО порадив звертатися до Будапешту. Однак із дипломатичних джерел стало відомо, що меморандум називається "Ініціатива запустити нову політику НАТО щодо України", і призначений для перегляду програми підтримки України - так, як це бачить орбанівський уряд.

У документі вказується на недоліки в українських реформах, зокрема, що призвело до невиплати Євросоюзом наприкінці минулого року транш макрофінансової допомоги у розмірі 600 мільйонів євро.

"Здається, що українському уряду не вистачає політичної волі та здатності реалізувати програми фундаментальних реформ, яких вимагають міжнародні донори", - йдеться в меморандумі.

У свою чергу, НАТО категорично не згодні з таким поглядом.

"В останні роки Україна впровадила суттєві реформи у сфері оборони і безпеки, а також у інших сферах, включно з охороною здоров'я, освітою та соціальним забезпеченням. Важливо, щоб Україна продовжувала йти шляхом реформ", - зазначив посадовець Альянсу.


Читайте також: Угорщина заперечує "руку Москви" у своїх діях по відношенню до України


Нагадаємо, 25 травня Угорщина, яка вже тривалий час блокує засідання комісії Україна-НАТО, направила до штаб-квартири НАТО документ, у якому пропонує переглянути політику співпраці з Україною. Документ під назвою "Меморандум: Ініціатива створення нової політики НАТО стосовно України" був схвалений на урочистому першому засіданні оновленого уряду Угорщини на чолі з Віктором Орбаном.

У лютому Угорщина зірвала засідання комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. У Будапешті свої дії називають тиском на Київ з метою перегляду мовних норм закону про освіту.

Як пише в статті для DT.UA оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко, україно-угорський конфлікт через "мовну статтю" закону про освіту стає вже не лише проблемою двосторонніх відносин Києва і Будапешта. Непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, стала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн Альянсу.

Детальніше про україно-угорський конфлікт та перспективи його врегулювання читайте у матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної риски" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


https://dt.ua/WORLD/nato-ne-planuye-na-dogodu-ugorschini-pripinyati-pidtrimku-ukrayini-zmi-278900_.html


рейтинг: 24
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: