О Проекте   Игры   Сам себе Политикантроп   Пикейные жилеты   Книги наших авторов     Регистрация | Вход


Забезпечення повернення до переговорів в рамках будапештського меморандуму, з питань посилення гарантій обміну військовополонених, встановлення режиму перемиря, звільнення незаконно утримуваних Росією

 27-05-2018 22:24 

Забезпечення повернення до переговорів в рамках будапештського меморандуму, з питань посилення гарантій обміну військовополонених, встановлення режиму перемир'я, звільнення незаконно утримуваних Росією окупованих територій України та ін.


Автор (ініціатор): Шуліпа Юрій Юрійович

Дата оприлюднення: 22 травня 2018

Шановний Петре Олексійовичу!

Політичний курс безальтернативності «мінських угод» позбавляє Україну гарантій безпеки на основі пріоритету принципів міжнародного права, які закріплені в Будапештському меморандумі!

До тим тисячам загиблих і покалічених за час російської військової агресії та дії, ініційованих Кремлем «мінських угод» сьогодні можуть додатися нові жертви, які оголосили голодування у російських в'язницях. Це українські активісти Володимир Балух, який тримає голодування в СІЗО Сімферополя з 19 березня, і Олег Сенцов, який оголосив безстрокове голодування 14 травня в колонії "Білий ведмідь" в місті Лабитнангі в Ямало-Ненецькому автономному окрузі.

Умовою припинення голодування Олег Сенцов висунув вимогу звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях. В умовах, коли наслідки російської агресії регулюються виключно «мінськими угодами», виконання цієї вимоги неможливо.
Разом з тим, 11 червня виповнюється три роки, як Україні надано можливості по зміні переговорного формату "Мінського" і "Нормандського" на "Женева плюс" з заміною "мінських угод" на Будапештський меморандум про гарантії безпеки, надані Україні та Білорусі у зв'язку з їх приєднанням до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року. Мова йде про приєднання країн-партнерів до Європейської декларації з електронного уряду (програма eUnion), що затверджено у Спільній Декларації по цифровій економіці країн ЄС і Східного партнерства.

Заяву про «безальтернативність мінських угод» позбавляє можливості українських чиновників діяти в рамках міжнародного права, у форматі Будапештського меморандуму. У сформованих умовах Інститут дослідження російської агресії змушений був звернутися 23 квітня до США і Великобританії – країнам-гарантам – і 7 травня до уряду Республіки Польща, яка головує в Раді Безпеки ООН із закликом відновлення повоєнного світоустрою.

Ми, що нижче підписалися, закликаємо Президента України ініціювати підписання угоди з учасниками програми eUnion та ініціювати консультації з США і Великобританією в рамках Будапештського меморандуму з метою їх реалізації.

Закликаємо в рамках реалізації "дорожньої карти" (eUkraine + eUnion) створити інформаційний реєстр "Список Сенцова" за українським політв'язням, які засуджені російськими судами, і на його основі закликати держави-членів ООН, її підтримали 27 березня 2014 року резолюцію "Територіальна цілісність України", прийняти на законодавчому рівні "Акт Сенцова" за аналогією з "Актом Магнітського".

Закликаємо винести на Раду Безпеки ООН 29 травня 2018 року обговорення протидії російської військової агресії проти України на основі Будапештського меморандуму.

Закликаємо невідкладно донести до Володимира Балуха і Олега Сенцова інформацію про заходи щодо протидії російським судовим репресій і звільнення 64 громадян України в рамках Будапештського меморандуму!


https://petition.president.gov.ua/petition/44938


рейтинг: 27
голосование окончено


<<Вернуться в раздел

Добавить комментарий
Ваше имя:  
Редакция категорически не согласна с мнениями журналистов, помещенными на сайте, и морально готова свалить ответственность на кого угодно.
Главный редактор Эммануил Отнюдь
 
 
Использование материалов разрешается только при условии ссылки
(для интернет-изданий - гиперссылки) на Politican.com.ua

© Politikan.com.ua 2008-2018 Разработка: